Google, bir hizmetinin daha fişini çekiyor! Tarih verildi

Google, hizmetlerini gözden geçirmeye devam ediyor. Geçtiğimiz aylarda ABD’deki kullanıcılar için iptal edilen Google Podcasts; çok yakında küresel olarak kapatılacak. Podcasts uygulamasında sunulan tüm hizmetler, YouTube Music’e dahil edilecek. Böylece Podcasts’in sonu gelmiş olacak.

Google Podcasts Haziran’da küresel olarak kapatılacak

Google, Podcasts uygulamasının destek makalesinde birkaç güncellemeye gitti. Buna göre uygulamanın Haziran ayından itibaren “Amerika Birleşik Devletleri dışındaki kullanıcılar” için artık kullanılamayacağını söyledi. Kullanıcıların uygulamadaki verilerini dışa aktarma seçeneğine sahip olacağı belirtildi.

Google, kullanıcılara podcast aboneliklerini ve dinleme geçmişlerini dışa aktarmaları için 29 Temmuz’a kadar ek süre tanıyacak. Bu sürenin ardından ise herhangi bir podcast’e erişmek mümkün olmayacak.

Google’ın bu kararı, Nisan ayında Podcasts uygulamasının Android, iOS ve web desteğinin sonlanmasının ardından geldi. Teknoloji devi bu uygulama yerine kullanıcıları YouTube Music’e davet etmeye başladı. Ancak YouTube Music, yeni bölümler için bildirim ve “oynatıldı” işareti gibi bazı önemli özelliklere sahip değil.

Bazı kullanıcılar Google Podcasts’in kullanımdan kaldırılmasının çok erken gerçekleştiğini düşünüyor. YouTube Music’in özel bir podcast uygulaması olmadığını, birçok özelliğe yer vermediğini ifade ediyorlar. Google bu süreç içerisinde YouTube Music’in geliştirileceğine dair söz verdi, ancak şu ana kadar büyük bir güncelleme yapılmadı.

Kapatmanın bölge bölge mi yoksa tüm dünyada aynı anda mı gerçekleşeceği henüz belli değil. Fakat Haziran ayı itibarıyla Podcasts’in tamamen iptal edileceğini söylemek mümkün.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x