Prenses Catherine’in olay olan fotoğrafıyla ilgili Saray’dan açıklama

İngiltere’de tahtın bir numaralı varisi Prens William’ın eşi Galler Prensesi Kate Middleton’ın olay yaratan fotoğrafı gündemden düşmüyor.

İki ay önce geçirdiği ameliyat sonrası uzun süre ortalıkta görünmemesi tartışma yaratan Prenses, günler sonra Anneler Günü için çocuklarıyla çektirdiği fotoğrafla sessizliğini bozmuştu. Kensington Sarayı’nın dün yayınladığı ve Prens William tarafından çekildiği belirtilen fotoğrafta 42 yaşındaki Middleton, çocukları Prens George, Prenses Charlotte ve Prens Louis ile görülüyor.

Galler Prens ve Prensesi’nin resmi sosyal medya hesabında fotoğraf, “Son iki aydır süren destek ve güzel dilekler için teşekkürler. Herkese Mutlu Anneler Günü dileriz” notuyla paylaşılmıştı.

Kate’in ceketinin fermuarındaki tutarsızlık da dikkat çekti.

Ancak fotoğraf sosyal medyada büyük tartışma yarattı. Birçok kişi fotoğraf üzerinde oynandığını vurguladı.

Dört uluslararası haber ajansı, “manipüle edildiğini” belirterek fotoğrafı geri çekti. Reuters, Associated Press, AFP ve Getty Images fotoğrafın kalite standartlarına uymadığını belirtti.

Associated Press, fotoğrafta “Prenses Charlotte’un sol elindeki uyumsuzluğa” dikkat çekerek “Dikkatli bakıldığında kaynak tarafından görsel üzerinde oynama yapılmıştır” notunu paylaştı.

Charlotte’un sağ omzundaki saçın bir anda kesilmesi ve sol omzundaki uzun saçın ise devam etmesi kafaları karıştırdı.

Tartışma yaratan fotoğrafla ilgili Kensington Sarayı’ndan dikkat çeken bir açıklama geldi. Sarayın yayınladığı ve Prenses Catherine’in imzasıyla yayınlanan açıklamada, Galler Prensesi fotoğraftaki değişiklikleri kendisinin yaptığını kabul etti.

Prenses Catherine, “Birçok amatör fotoğrafçı gibi ben de bazen düzenleme denemeleri yapıyorum. Dün paylaştığımız aile fotoğrafının yol açtığı her türlü kafa karışıklığı için özür dilerim” ifadelerini kullandı.

42 yaşındaki Kate Middleton geçirdği ameliyat sonrası 13 gün hastanede kalmış, ölümcül bir hastalığa yakalandığı haberleri gündeme damga vurmuştu. Saraydan yapılan açıklamada ise Kate Middleton’ın kanser olduğu iddiaları reddedilmişti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x