Kaya Çilingiroğlu’nun eski eşi Feraye Tanyolaç’la ev sahibi mahkemelik oldu

Sabah’tan Mustafa Sait Özkan’ın haberine göre, Demet Akalın’ın katıldığı bir televizyon programının canlı yayınında Ataşehir’de 1+1 dairesinde 5 bin liraya evinde oturan kiracısından dert yanması gündeme bomba gibi düştü. Akalın, “Adam 5 bin liraya oturuyor ya 5 bin! Bugün dört kişi bir yere gidiyorsun, 3-4 bin lira hesap geliyor. Kiracım evimde 5 bin liraya oturuyor. Ben bunu canlı yayında söylediğim için adamın ukalalığına bak, emlakçıya gidip ‘Programda bahsetti, zam yapacaktım vazgeçtim’ demiş” diyerek dert yandı.

Demet Akalın’ın katıldığı programın koordinatörlüğünü yapan Kaya Çilingiroğlu‘nun eski eşi Feraye Tanyolaç‘ın da tıpkı Demet Akalın’ın kiracısı gibi çok cüzi bir rakama, boğazın yanı başında Bebek‘teki bir koruda oturduğu ortaya çıktı. Bebek’teki Arif Paşa Korusu‘ndaki bir apartmanın birinci katında oturan Feraye Tanyolaç ve evsahibi Gülsüm Suna Çakmur‘la davalık oldu.

ARALIK 2016’DA TAŞINDI

Elde edilen bilgilere göre, Feraye Tanyolaç‘ın ev sahibi Gülsüm Suna Çakmur, Bebek‘te bulunan Arif Paşa Korusu‘ndaki apartmanın birinci katındaki evini bundan tam 8 yıl önce kiralığa çıkardı. Tanyolaç, 1 Aralık 2016’da ev sahibiyle kira sözleşmesi imzaladı.

TANYOLAÇ 80 BİN’İ KABUL ETMEDİ

Ev sahibinin iddiasına göre Tanyolaç’la ev sahibi arasında 1 Aralık 2023’ten itibaren 80 bin lira kira bedeli ödemesi hakkında görüşmeler gerçekleştirildi ancak Tanyolaç bu kira bedelini kabul etmedi. Ev sahibi, boğazın yanı başındaki dairesinin kira bedelinin 80 bin lira olarak tespit edilmesi için adliyenin yolunu tuttu. İlk etapta arabuluculuk görüşmeleri gerçekleştirildi. Arabuluculuk görüşmelerinden de bir sonuç çıkmayınca iş İstanbul Sulh Hukuk Mahkemesi’ne kaldı.

EMSAL KİRALAR 100 BİN İLE 200 BİN LİRA ARASINDA

Ev sahibi Çakmur, avukatı Çiğdem Kezer aracılığıyla mahkemeye sunduğu dava dilekçesinde, günümüz ekonomik koşullarında ortaya çıkan gelişmeler, enflasyon, çevre rayiç kira bedellerindeki artışlar göz önünde bulundurulduğunda kira bedelinin arttırılmasının bir zorunluluk olarak ortaya çıktığını vurguladı.

Bebek semtindeki emsal kira bedellerinin 100 bin lira ile 200 bin lira arasında değiştiği aktarılan dilekçede, sahibinden.com’dan Bebek’te bulunan emsal dairelerden alınan kira örnekleri de kendisine yer buldu.

ÇOK DÜŞÜK KİRA VERİYOR

Dilekçede, Tanyolaç’ın Bebek‘te bulunan emsal evlerden çok ama çok daha düşük bir miktar kira ödediği vurgulandı. İstanbul’un en işlen en gözde ve lüks semtlerinden bir tanesi olan Bebek’de emsal kira bedeli ile mevcut kira bedeli arasındaki farkın ciddi bir şekilde açıldığı aktarılan dilekçede, “Kira bedelinin piyasa koşullarında olması ve yeniden mahkeme tarafından kira bedelinin tespit edilmesi şarttır” denildi.

EVİMİ GASP ETTİ…KEYİF SÜRÜYOR

Ev sahibi Çakmur dilekçesinde, Feraye Tanyolaç‘ın kiraladığı evini adeta gasp ettiğini, yılların emeği ile sağlanan birikimlerle satın alınan daire için neredeyse yok sayılacak bir kira ücretini ödemeyerek keyif sürdüğünü aktardı.

GECEKONDU KİRASI VERİYOR

Çakmur’un dilekçesinde, kendisinin her türlü emlak ve benzeri vergiyi ödediği ancak kira olarak ise neredeyse bir gecekondu kirasına katlanmak zorunda kaldığına dikkat çekerek, “Kiralanan bir göz oda değil, Bebek‘in en merkezi yerinde çok özel, gösterişli ve çağdaş bir binadadır” denildi.

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x